logo trmalovy vily logo trmalovy vily F
<zpět na seznam článků

Výstava Stavby století v Jihočeském kraji - fotografie

31.10.2017

V pondělí 30. října byla v areálu Plaveckého stadionu v Českých Budějovicích zahájena výstava Stavby století republiky v Jihočeském kraji. Představuje návštěvníkům nejhodnotnější stavby, které v celostátní odborné ankety byly vybrány jako stavby století republiky a další významné stavby, postavené v kraji od roku 1918 do současnosti.
Mezi stavbami je například samotný Plavecký stadion v Českých Budějovicích, nedávno prohlášený za kulturní památku ČR. Nebo čtveřice mostů v čele s Podolským a Žďákovským mostem a mostem nazývaným Bechyňská duha. Dlouhý most v Českých Budějovicích patří rovněž do čtveřice těchto vynikajících mostních staveb v kraji.
Vernisáži výstavy se zúčastnila řada hostů z hostitelského stadionu v čele s ředitelem Sportovních zařízení města České Budějovice ing. Tomášem Novákem, krajského úřadu, Národního památkového ústavu a řada českobudějovických občanů. Vernisáži předcházela komentovaná prohlídka právě Plaveckého stadionu a Dlouhého mostu, které poutavě přiblížila účastníkům Mgr. Eva Erbanová a architekt Martin Augustin.
Přinášíme malou fotoreportáž z komentované prohlídky a vernisáže.

^
design by
© FOIBOS Books s.r.o.
Všechna práva vyhrazena.