logo trmalovy vily logo trmalovy vily F
<zpět na seznam článků

Tančící dům v Trmalově vile

29.03.2016

I když 3. března 2016 byl hlavním protagonistou večera architekt Vlado Milunić, v hlavní roli se představil především Tančící dům. Účastníci večera, kteří naplnili Trmalovu vilu do posledního místečka, se od autora a obrazové dokumentace dověděli tolik zajímavých informací okolo Tančícího domu, které se nikde nedočtete. Architekt Milunić zajímavě povídal i o dalších svých projektech doma i ve svém rodném Chorvatsku.
K jeho 75. narozeninám, které připadly právě na tento den, přišli oslavencovi popřát mnozí vzácní hosté, kolegové architekti, přátelé a další účastníci setkání.

Úvodem večera představili jubilanta ředitel Kotěrova centra Oldřich Janota a prof. Ing. arch. Vladimír Šlapeta, DrSc. Paní PhDr. Daniela Karasová, jinak kurátorka Uměleckoprůmyslového muzea se svým manželem Pavlem mu v úvodu večera zazpívali tři chorvatské písničky.

Krásný večer v Trmalově vile byl uspořádán jako jeden z večerů Roku osobností pražské architektury 2016.
V dalším večeru se návštěvníci seznámí s tvorbou proslulého architekta Josefa Gočára, který mimo mnohých dalších, postavil v Praze 10 kostel sv. Václava na Čechově náměstí.
Vyprávět o tomto architektovi a profesorovi AVU bude známý historik architektury, odborný publicista a vysokoškolský pedagog Ing. arch. Zdeněk Lukeš.

Několika fotografiemi se vracíme ještě ke čtvrtečnímu večeru na počest architekta Vlado Miluniće.

^
design by
© FOIBOS Books s.r.o.
Všechna práva vyhrazena.