logo trmalovy vily logo trmalovy vily F
<zpět na seznam článků

Z Baťova do Zlína za pěti tvůrci moderní architektury.

06.10.2016

Z Otrokovic – Baťova putovala výstava Slavní tvůrci moderní architektury Zlínského kraje do centra jejich tvorby Zlína.
Tady se konala v pondělí 3. října, což je shodou okolností Světový den architektury, dvě setkání s architekturou. A symbolicky rovněž v Kolektivním domě architekta Voženílka, jednoho z oněch slavných tvůrců zlínské architektury, v domě, kde dnes sídlí Galerie Alternativa.

Ačkoli byla vernisáž výstavy o významných architektech plánovaná až na 18 hodin, ve zlínské Alternativě bylo plno už dvě hodiny předtím. Lákadlem byla beseda se známými architekty, docentem Jiřím Kotalíkem, architektem Davidem Vávrou a architektem Svatoplukem Sládečkem z nich nejznámější, alespoň pro laickou veřejnost, je David Vávra. I ti, kteří se o architekturu nezajímají, jej totiž znají jako herce, baviče či moderátora. Účastníci besedy se tak v uvolněné atmosféře mimo jiné dozvěděli, která architektonická díla světová či domácí považují tito znalci za největší skvosty.

Po té došlo na slavnostní zahájení a otevření výstavy Slavní tvůrci moderní architektury Zlína a Zlínského kraje.
Těmi tvůrci jsou slavní architekti František Lydie Gahura, Jan Kotěra, Vladimír Karfík, Miroslav Lorenc a Jiří Voženílek. A jejich 57 staveb Zlína, Baťova, Kudlova, Napajedel, Holešova, Míškovic.
Mezi hosty byl primátor statutárního města Zlína MUDr. Miroslav Adámek, starostka Napajedel Ing. Irena Brabcová, které přinesla také složku Gahurových regulačních plánů města Napajedel z roku 1942. A přišlo také mnoho dalších z města a kraje.
Navštívit výstavu bude možné do 29. října 2016.


V malé fotoreportáži nahlédněme d o průběhu tohoto podvečera ve Zlíně.

^
design by
© FOIBOS Books s.r.o.
Všechna práva vyhrazena.