logo trmalovy vily logo trmalovy vily F
<zpět na seznam událostí

Červencový a srpnový program v Trmalově vile

c 01.07.2020 - 30.08.2020

Program, červenec, srpen 2020

Od 23. 6. 2020 do 17. 7. 2020
Výstava „Lombardští architekti v Praze a v Čechách“
V rámci svatojánského večera bude zahájena výstava o dílech lombardských architektů v barokní Praze a Čechách

Čtvrtek 2. 7. 2020 od 19 hodin
Koncert Enface a Kavárenský skoroorchestr
Velmi příjemné zastavení kapel Enface a Kavárenského skoroorchestru, hudebních přátel a dalších nadšenců. Zazní tóny folku, folkrocku, popových a swingových melodií. Přijďte se s námi na zahradu Trmalovy vily na chvíli zasnít, zaposlouchat se, zazpívat si …

Úterý 14. 7. 2020 od 15:30 do 19:00
Workshop: Výroba hmyzích hotelů. Akce pro rodiče s dětmi a mládež.
Hmyzí hotely jsou dřevěné konstrukce vystlané různorodými přírodními materiály (šiškami, mechem, kůrou nebo slámou). Hotely lákají do svých zákoutí užitečný hmyz. Přijďte si s námi vyrobit vlastní hmyzí hotel do kapsy a užít si smysluplně příjemné odpoledne. Workshop bude doplněn o krátké povídání o hmyzích obyvatelích.
Vstup zdarma. Kapacita omezena, rezervace na mail: ekodesitka@gmail.com, nebo tel. 730 12 41 41

Čtvrtek 16. 7. 2020 od 10:00 do 11:30
S jídlem se hraje aneb gastronomická cesta kolem světa

Třetí setkání pro rodiče s dětmi z cyklu Na Desítce jsme doma! Cesta kolem světa. Podíváme se do kuchyně různých zemí. Děti si z těstovin vyrobí nádherné šperky nebo obrázky. Během pohybové dílny si společně zacvičíme „ovocnou a zeleninovou“ jógu.
Za příznivého počasí se setkání bude konat formou pikniku na zahradě. Kapacita omezena, rezervace na mail na10jsmedoma@gmail.com

Čtvrtek 16. 7. 2020 od 19:00 do 21:30
Don’t stress out!
Druhé setkání pro dospělé z cyklu Na Desítce jsme doma! bude věnované zvládání stresu. Náš host Marta Siudalska-Lenarczyk je koučem a školitelkou metody Self-Reg. Naučí nás rozpoznávat stresové situace a seznámí nás se smysluplnými a užitečnými nástroji při jejich řešení. Setkání je určené Čechům a cizincům, kteří bydlí na Praze 10 a bude probíhat v angličtině.
Za příznivého počasí se setkání bude konat na zahradě. Kapacita omezena, rezervace na mail na10jsmedoma@gmail.com

21.7. - 20.8.2020
Výstava Architektura – Princip myšlenky hmoty
Miloš Sedláček je autorem fotografického cyklu Okrajiny. Cyklus je námětově různorodý. Miloš Sedláček pro výstavu "Architektura - princip myšlenky i hmoty" z něj vybral fotografie s tématikou lidských staveb. Sedláčkův pohled je natolik subjektivní, že divák pochybuje o tom, že jde o fotografii, a současně o tom, že fotografie může vyjadřovat sdělení natolik abstraktní. Autor byl za soubor Okrajiny nominován na cenu Osobnost české fotografie za rok 2019.


Středa 29.7.2020 v 19 hodin
Koncert Letní rendez-vous na zahradě Trmalově vile
Michaela Zajmi – mezzosoprán Bledar Zajmi – violoncello Pavel Voráček – klavír
Hodinový koncert výběru písní pro mezzosoprán a violoncello od Franze Schuberta, Nové slovenské písně od Bohuslava Martinů, Cikánské melodie op. 55 od Antonína Dvořáka a další si můžete přijít poslechnout na zahradu Trmalovy vily.

Čtvrtek 6. 8. 2020 od 15:30 do 19:00
Pojďme to spolu zpytlíkovat! Ekologická šicí dílna pro děti a mládež.

Že plasty pomalu, ale jistě zaplavují naši planetu je celosvětově známé. Udělejme malý krok ke změně. Během workshopů si děti vyzkouší, jak si jednoduše na šicím stroji ušít vlastní eko sáček ze staré záclony a zbytku bavlněných látek. Povíme si, pro jaké potraviny se látkové pytlíky hodí, jaké materiály je dobré použít, kde všude pytlíky použít můžeme. Menší děti (cca od 6 let) si budou moci vyzkoušet šití v doprovodu rodičů.
Vstup zdarma. Kapacita omezena, rezervace na mail: ekodesitka@gmail.com, nebo tel. 730 12 41 41

Čtvrtek 13. 8. 2020 od 10:00 do 11:30
Ahoj Afriko
Čtvrté setkání pro rodiče s dětmi z cyklu Na Desítce jsme doma! Cesta kolem světa. Děti se hravou formou seznámí s různými aspekty africké kultury. Zatancují si s rodiči na africké rytmy. Vypravíme se spolu do africké džungle a vyrobíme zvířata, která žijí v Africe. Za příznivého počasí se setkání bude konat formou pikniku na zahradě. Kapacita omezena, rezervace na mail na10jsmedoma@gmail.com

Čtvrtek 13. 8. 2020 od 10:00 do 11:30
Art with me!
Třetí setkání pro dospělé z cyklu Na Desítce jsme doma! Naším hostem bude Marta Hilgert, která pořádá zážitkové workshopy NoStressArt což znamená – bezestresové malování pro ne-malíře. Je to čas relaxování, tvoření a zábavy – s barvami, s tvary, s materiály. Umění není jen pro umělce! Malovat opravdu umí každý. Setkání je určené Čechům a cizincům, kteří bydlí na Praze 10 a bude probíhat v angličtině a češtině.
Za příznivého počasí setkaní se bude konat na zahradě. Kapacita omezena, rezervace na mail na10jsmedoma@gmail.com

Od 25.8. do 13.9. 2020
Výstava „Lombardští architekti a barokní stavby ve Středočeském kraji“
Výstava v Trmalově vile představí díla lombardských architektů: Carlo Lurago, Anselmo Lurago, Giovanni D. Orsi,Giovanni Batista Maderna, Giovanni Battista Alliprandi, Giovanni Domenico Canevalle, Bernard Canevalle, Carlo Antonio Canevalle, Francesco Caratti, Ulrico Aostalli de Sala, Giovanni Domenico Orsi, Bartolomeo Scotti. Díla jsou realizovaná a zachovaná v památkovém fondu Středočeského kraje.a tvoří dominanty míst, obcí a měst Středočeského kraje jako: Příbram, Lysá nad Labem, Křinec, Sv. Jan po d Skalou, Červený Újezd – Hájek u Kladna, Osov, Kladno, Kosmonosy, Liblice u Mělníka,Hořín u Mělníka, Zaječov, Bělá pod Bezdězem, Moková hora u Smolotel, Kostelec nad Černými lesy, Brandýs nad Labem, Tuchoměřice, Kutná Hora, Skalsko.

Bližší informace o akcích na www.trmalovavila.eu
rezervace na mail: produkce@foibos.cz nebo tel. 775 234 343

^
design by
© FOIBOS Books s.r.o.
Všechna práva vyhrazena.